Τελευταία Νέα|21 Ιουλίου 2014 21:40

Μεγάλες εκπλήξεις στο 3ο Nescafé Frappé Students Cup

Φοβερά παιχνίδια στη φάση των “32″, ενώ στην Πάτρα ξεκίνησαν οι προημιτελικοί!

Η συναρπαστική διοργάνωση του 3ου Nescafé Frappé Students Cup έκρυβε και πάλι πάμπολλες συγκινήσεις για όσους τη ζουν εκ των έσω, αλλά και όσους την παρακολουθούν!

Στην Αθήνα, η φάση των “32″ εμπεριείχε και δύο σπουδαία ματς: Στο Mathematicians-Μπαχαλόνα, η ομάδα των Mathematicians προηγούνταν με σκορ 2-0 μέχρι το  40′ λεπτό αλλά η ομάδα Μπαχαλόνα κατάφερε να ανατρέψει  το εις βάρος της  2-0 και να ισοφαρίσει σε 2-2 στις καθυστερήσεις του αγώνα πηγαίνοντας το παιχνίδι στη παράταση!!Εκεί η ομάδα Μπαχαλόνα έχοντας περισσότερες δυνάμεις και συνεχίζοντας στον ίδιο κρεσέντο έκανε το 3-2 και πήρε τη νίκη, ένα λεπτό πριν τελειώσει η 5λεπτη παράταση!

Η έκπληξη όμως ήταν άλλη: η περσινή πανελλήνια δευτεραθλήτρια ομάδα Χαιδάρι fc αποκλείστηκε στη φάση των 32! Χάνοντας με σκορ 2-0 από τον Αίαντα Βύρωνα, με αυτήν την ήττα να αποτελεί και τη μοναδική της στη διοργάνωση! Κατά τον αγώνα των δύο ομάδων στη φάση των ομίλων, είχε κερδίσει 2-1, με γκολ το οποίο είχε μπει στις καθυστερήσεις του αγώνα!