Τελευταία Νέα|21 Μαΐου 2013 13:17

Λίγο πριν την Β φάση

To Nescafe Frappe Students Cup σχεδόν έφτασε στο τέλος της Α φάσης και έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο ως προς το ποιες είναι οι δυνατές και ποιες εκείνες οι ομάδες που πρέπει να εντοπίσουν τις αδυναμίες τους αν θέλουν να προχωρήσουν. Άλλωστε όπου υπάρχει διάθεση και ταλέντο, ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ! Ας δούμε όμως μερικά αποτελέσματα αυτής της εβδομάδας που μας πέρασε. Οι San επιτάφιο νίκησαν 6-2 την Ένωση Βύρωνα, ενώ οι Τοπ Τοπ νίκησαν τους Τρομοκράτες 12-3. Η Εμετός FC  έχασε από τους Beauty free 1-5, ενώ οι Red Sox νίκησαν τους Korinthians 7-4 σε ένα παιχνίδι με εντυπωσιακό φινάλε καθώς στο ημίχρονο το σκορ βρισκόταν στο 0-4. Οι Mause Pads ήρθαν ισοπαλία με την ομάδα Transistor Game 5-5, σε αντίθεση με την ομάδα Bekery που νίκησε με μεγάλη ευκολία τον Αλκοολικό Αστέρας με 12-2. Ο Μιζεραικός ήρθε ισόπαλος με τον Αίαντα Βυρωνα με 3-3, ενώ οι Κόμπρες «δάγκωσαν» για τα καλά την Ρεάλ Μαντρίτ και το τελικό σκορ ήταν 12-0. Τέλος, ο αγώνας Αλ Αφούζ με την Τρόμπα FC κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό με την Αλ Αφούζ να παίρνει την νίκη με μεγάλη δυσκολία (6-5). Μέχρι και τα μέσα Ιουνίου η διοργάνωση συνεχίζεται σε φουλ εντατικούς ρυθμούς καθώς αμέσως μετά τις καλοκαιρινές διακοπές, τον Σεπτέμβριο θα ακολουθήσει η Πανελλήνια Τελική Φάση.