Τελευταία Νέα|18 Οκτωβρίου 2016 17:50

Repeat για τους Θένπουδες!

Για άλλη μία φορά, ο θεσμός έδωσε ρίγη συγκίνησης σε όσους και όσες των παρακλούθησαν! Ο πανελλήνιος τελικός για το Students Cup πραγματοποιήθηκε στην αθλητική εγκατάσταση Star fc στη Βούλα ανάμεσα στις ομάδες Θενπούδες (ΤΕΦΑΑ) vs Amigos (Πληροφορική).

Οι Θένπουδες (ΤΕΦΑΑ), ως περσινοί κάτοχοι του τροπαίου έκαναν το repeat στα πέναλτυ και κατάφεραν να υπερασπιστούν με επιτυχία τον τίτλο τους! Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι που ήταν για γερά νεύρα ο αγώνας στη κανονική του διάρκεια έληξε 1 – 1.  Οι Amigos πήραν προβάδισμα στο σκορ πετυχαίνοντας γκολ 10 λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης αλλά δε μπόρεσαν να  κρατήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα αφού δέχτηκαν ένα γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα,κάτι που προμήνυε και την εξέλιξη των πέναλτυ!

Εκεί, η ομάδα από τα Ιλίσια (Θένπουδες) κέρδισε με σκορ 3 – 1 και σήκωσε την κούπα για 2η συνεχόμενη χρονιά.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης και MVP ο τερματοφύλακας των πρωταθλητών, ο οποίος κράτησε όρθια την ομάδα του στη διαδικασία των πέναλτι,  αποκρούοντας διαδοχικά δύο!

Μετά τη λήξη του αγώνα έγινε απονομή επάθλων και πλούσιων δώρων και στις δύο ομάδες, οι οποίες ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά!